29 kwietnia 2011

I Komunia Święta - dziergane ubrania i dodatki

Ubranka i dodatki do Pierwszej Komunii Świętej.
Białe rękawiczki-mitenki komunijne
Rękawiczki wykonane na szydełku z nici bawełnianych w kolorze śnieżno-białym, ozdobione małymi białymi kwiatuszkami i koralikami ;-))) długość całych rękawiczek-mitenek 15cm, szerokość ok 7cm.

Komplet 7 spinek do włosów
Komplet 7 kwiatków w kolorze białym.Kwiatki wykonane są w całości na szydełku z włóczki akrylowej przymocowane do spinek typu „ PYK „ – 5 cm.Można używać jako broszki do dzianinowych ciuszków.Wielkość kwiatków ok. 5cm.

Pelerynka Komunijna z kwiatkami
Pelerynka w całości wykonana na szydełku z miękkiego białego akrylu. Niezbędne na chłodne majowe dni, szczególnie w tym ważnym dniu. Wyjątkowości i pięknego wyglądu pelerynce nadają szydełkowe kwiatki doszyte u dołu i pomponiki u góry. Wiązanie pozwala dowolnie dopasować wielość dekoltu. Długość 50cm. Prać w temp. 30st.C, suszyć w stanie rozłożonym.

Bolerko komunijne z długim rękawem i z falbankami
Bolerko wykonane na szydełku z nici bawełnianych w kolorze śnieżno-białym.Bolerko zapinane na guziki. Rozmiar bolerka Długość -38 cm. obwód kl. piersiowej - 65 cm. Rękawek - dł.wewnętrzna 35cm.

Bolerko komunijne z falbankami
Bolerko wykonane na szydełku z nici bawełnianych w kolorze śnieżno-białym.Bolerko zapinane na guziki. Rozmiar bolerka Długość -26 cm obwód kl. piersiowej - 71-75 cm. Rękawek 3/4 - długość wewnętrzna 16cm.

Szydełkiem dziergane komunijne torebki, profitki na świecę i kwiaty we włosy.
Kabaretki
rękawiczki-mitenki
Delikatne rękawiczki komunijne dla dziewczynki o szczupłych rączkach, zakładane na środkowy palec. Wykonane z włóczki akrylowej. Ozdobione kwiatkiem z perełką oraz dekoracyjną falbanką. Przy falbance i w sznureczku na palec jest wrobiona cieniutka gumeczka. Obwód rękawiczki 14 cm. długość zewnętrzna 15 cm. dł.wewnętrzna 10 cm.

Perełka
Biały dziewczęcy wianeczek komunijny, wykonany szydełkiem z włóczki akrylowej. Ozdobiony zielonymi listkami z perełką. W tyle przymocowane są delikatne, wiszące ozdoby z przezroczystej wstążeczki. Wielkość jest regulowana-również przezroczystą wstążeczką dopasowując wianeczek do mniejszej główki dziewczynki. Długość wianeczka 56 cm. szerokość 5 cm.

Torebka
Torebka wykonana ażurem z nici bawełnianych. W środku podszewka aksamitna z usztywnionym okrągłym dnem. Średnica dna 12 cm. Wysokość torebki 19 cm. z rączką 28 cm. Zdobiona kwiatkami z perełkami.

Profitka na świecę 02
Profitka na świecę wykonana z nici bawełnianych. Dodatkowo osłonka do rączki przed przegrzaniem świecy. Wiązanie z ozdobnej wstążeczki. Wysokość 10 cm.

Brak komentarzy: